Dňa 19.10.2022 sme mali stretnutie s laickým evanjelizátorom Tomom Edwardsom z USA v nádhernom kostole sv. Dominika Savia vo farnosti Ťahanovce. Tom sa nám prihovoril v prednáške na tému: Zakorenení v Kristovi. Povzbudil nás, že napriek tomu, že svet sa obracia naruby a mnohí kresťania odpadávajú od Cirkvi i viery, že to, čo nie je normálne sa stáva normálnym, že sa zatvárajú semináre…..my nemáme žiť v stachu, máme sa ešte viac zakoreniť – doslova vrásť do Krista!
Aj Božie slovo nás k tomu vyzýva : Ef 3,14-21.
V našom formačnom roku prežívame tému Život vo svetle – nechceme byť otrokmi strachu, Ježiš láme naše okovy otroctva a my sme – chceme byť obrátení tvárou k Svetlu, byť deťmi Svetla a konať skutky Svetla!
Gburíkovci